Jak skutecznie prowadzić facebookowy fanpage?

We wszystkich działaniach marketingowych niezwykle ważną rolę odgrywa wcześniej przygotowana i spójna strategia. Przed przystąpieniem do prowadzenia fanpage – nieważne czy firmy czy osoby – musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Co, jak, w jaki sposób publikować? Czy wykorzystywać fotografie z banków zdjęć czy może tworzyć grafiki samodzielnie? Jakie kolory będą dominowały? W jaki sposób zwracać się do obserwatorów? I w końcu, jakie treści publikować? Tutaj przybywamy z pomocą! Przygotowaliśmy 10 rodzajów postów, które warto wprowadzić na swoim fanpage, a które dodatkowo zwiększą aktywność fanów.

1. Twórz infografiki

W natłoku treści pojawiających się na facebook-owych tablicach, kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się. Opublikowanie ciekawej infografiki przyciągnie wzrok odbiorców i w ciekawy sposób pozwoli na przekazanie ważnej treści. W ten sposób możesz pokazać dane statystyczne, przekazać „5 sposobów na” czy omówić najczęstsze błędy popełniane w branży.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku

2. Publikuj prezentacje

Tutaj z pomocą przyjdzie np. SlideShare. Prezentacje na fanpage to wciąż rzadka forma publikowania wiedzy – warto ją rozwijać.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku

3. Linkuj i oznaczaj innych użytkowników

Daj się poznać szerszej publiczności. Oznaczanie innych profili pozwala na zwiększenie zasięgu organicznego twojego postu. A im większy zasięg – tym więcej osób zobaczy Twoje treści. Może w ten sposób zagoszczą na Twoim fanpage na dłużej i zostaną stałymi odbiorcami postów?

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku copywriting

4. Dziel się dniem z życia firmy

Lubimy wiedzieć kto do nas mówi – kto stoi za publikacjami jakie oglądamy na fanpage’u. Pokaż innym jak funkcjonuje Twoja firma – daj się bliżej poznać i pokaż, że po drugiej stronie też są ludzie 😉

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku copywriting poznań

5. Nawiązuj do aktualnych wydarzeń

Pisanie czy odnoszenie się do najnowszych wydarzeń zwiększa szanse na pokazanie Twojego profilu szerszej grupie odbiorców. Staraj się być na bieżąco!

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku poznań copywriting

6. Dziel się wiedzą, ciekawostkami

Publikuj wartościowe ciekawostki i dane. Możesz też zadać pytanie w treści postu. W ten sposób zachęcisz fanów do angażowania się na profilu.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku

7. Przypominaj wcześniejsze posty

Dzięki temu zachowasz ciągły ruch na stronie. Nowi fani będą mogli zapoznać się z Twoimi wcześniejszymi publikacjami, a dotychczasowym przypomnisz o aktualnych tekstach.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku oferta copywriting

8. Publikowanie cytatów

Chcemy być inspirowani i lubimy inspirować. Motywujący cytat świetnie sprawdzi się w kontekście social media. Może zachęcić odbiorców do działania. Ważne, żeby treść umieszczona (najczęściej) na grafice była krótka i przystępna. Długie publikacje nie przyciągają tak dobrze uwagi odbiorców jak te, do których odnieść można się w krótkim czasie.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku content marketing poznań

9. Posty typu – prawda/fałsz

Posty, w których odbiorcy za pomocą przycisków reakcji mogą wyrazić swoje zdanie w znakomitym stopniu wpływają na ich zaangażowanie na fanpage’u. Ważne, żeby pytanie było krótkie i sformułowane w przejrzysty sposób. Może nawiązywać do aktualnych zmian w branży, wcześniejszych postów czy zbadania opinii fanów. Co więcej – z prostego pytania może wywiązać się naprawdę interesująca dyskusja pod zdjęciem. W takim wypadku pamiętaj, żeby nie zostawiać nikogo bez odpowiedzi! 🙂

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku Poznań copywriting

10. Dziel się treściami związanymi z twoją branżą

Pokazuj interesujące przykłady i pouczające case studies. Jeśli działasz w branży modowej – może warto zainteresować się blogami modowymi czy artykułami opisującymi aktualne trendy? W branży reklamowej pokaż przykłady dobrze zbudowanych kreacji, z kolei jeśli prowadzisz fanpage gastronomiczny podziel się dobrymi przepisami i wiedzą na temat żywienia.

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku poznań copywriting

Fanpage - 10 rodzajów postów, które warto opublikować na Facebooku copywriting poznań

Pamiętaj, że wszystki typy postów można dowolnie łączyć 😉 Nie ograniczaj się do tylko jednej wskazówki i daj się ponieść wyobraźni!

Znasz inne patenty na zaangażowanie fanów? A może masz jakieś pytania? – napisz do nas! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie.

Live Audio i Instagram Stories – co nowego w mediach?
tworzenie unikalnych treści content marketing poznań

Live Audio i Instagram Stories - kolejne nowości Cześć! Kolejny raz przychodzimy z dawką aktualizacji w mediach społecznościowych. Szczerze mówiąc, Read more

Social media – jeśli Cię tam nie ma to nie istniejesz?
social media content marketing poznań

Czy warto mieć social media? Social media cieszą się zainteresowaniem marek, jednak niektóre z nich nie decydują się na rozpoczęcie Read more

Aktualizacja BERT – jak zmieni wyniki wyszukiwania?
nowy algorytm

Pod koniec października Google zdecydował się na wprowadzenie nowej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki o nazwie BERT. Wówczas wdrażana była ona wyłącznie Read more

O aktualnych trendach w content marketingu rozmawiamy z Grzegorzem Miłkowskim
aktualne trendy w content marketingu

Content marketing stał się w ostatnich latach powszechną formą komunikowania się firm ze swoimi klientami. Co więcej, wraz z rozwojem Read more

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *