Biuro podróży XYZ zwróciło się z prośbą do agencji Conture o rozwinięcie mediów społecznościowych.

Po przeprowadzonej analizie profilów marki w Internecie uznano, że firma podejmuje efektywne działania w przypadku prowadzeniu Facebooka. Największym problemem było utrzymanie stałego kontaktu z odbiorcami oraz zwiększenie zaangażowania w innych kanałach social media. Właściciel firmy nie mógł znaleźć sposobu na zwiększenie ruchu na profilu oraz do zachęcenia fanów do dzielenia się ich wrażeniami.

Cele:

  • zwiększenie zaangażowania w mediach społecznościowych
  • rozbudowanie nowych kanałów komunikacji z odbiorcami
  • utrzymanie spójnego wizerunku w mediach społecznościowych oraz stałej grupy odbiorców

Zastosowane rozwiązanie:

Za pomocą wcześniej uzupełnionego briefu, wspólnie z właścicielem określono cele jakie chce on osiągnąć. Zdecydowano się na poprowadzenie kanału na Instagramie oraz przeprowadzenie akcji promocyjnej. Pod specjalnie spersonalizowanym hashtagiem obserwatorzy publikowali zdjęcia z wakacji. Konkurs trwał przez 2 miesiące. Raz w tygodniu wybierano 3 osoby, które otrzymywały ofertę specjalną na kolejny wyjazd z biurem. Nagrodą główną był wyjazd w pełni ufundowany przez biuro podróży. Równolegle przeprowadzono kampanię promocyjną akcji.

Rezultaty:

  • o 80% wzrost rozpoznawalności marki
  • 50% wzrost zaangażowania wśród obserwujących markę
Konwersja – czym jest i w jaki sposób ją mierzyć?
Konwersja - czym jest i w jaki sposób ją mierzyć?

Czym jest konwersja? Potencjalny klient pojawia się na naszej stronie. Być może znalazł ją w wynikach wyszukiwania Google albo trafił Read more

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *